Pluimveehouderijen gezocht: praktijkvoorbeelden afroming dierrechten

afroming dierrechten pluimveehouderij

Afbeelding ter illustratie. Foto: Koos Groenewold


Bij de overdracht van pluimveerechten buiten de familie wordt 13% afgeroomd. LTO/NOP, POV, NVP en Stichting Stikstofclaim vinden deze maatregel buitenproportioneel. Daarom bereiden de vier organisaties een rechtszaak voor. Juristen zien goede mogelijkheden om daarin de afroming succesvol aan te vechten. De vier organisaties willen snel duidelijkheid en hopen hiervoor de eerste transacties te kunnen benutten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Voor deze rechtszaak zijn concrete transacties nodig. De vakgroep Pluimveehouderij van LTO/NOP is daarom op zoek naar twee praktijkvoorbeelden in de pluimveehouderij, waarbij na 1 januari 2025 pluimveerechten zijn overgenomen van een ander bedrijf en waarbij die rechten zijn afgeroomd.

Het bedrijf heeft na het overnemen van de rechten van de RVO een ‘Overzicht geregistreerde pluimveerechten’ ontvangen of is in afwachting daarvan. Het overzicht is niet ouder dan zes weken. Het bedrijf moet beschikken over een passende milieuvergunning en (onherroepelijke) natuurvergunning en was de afgelopen jaren niet verwikkeld in een juridische procedure en/of handhavingszaak.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Pluimveenieuwsbrief