Omstreden bemestingsverbod in Utrecht uitgesteld tot 2029
Het bemestingsverbod binnen Natura 2000-gebieden en de beperkingen rond bemesting in 250 meterzones daaromheen gaat niet in op 1 januari 2027, maar op 1 januari 2029. Dat maakt provincie Utrecht woensdag bekend. De maatregel wordt twee jaar uitgesteld omdat de oorspronkelijke datum voor zowel boeren als de provinciale organisatie te vroeg komt, stelt de provincie. Het omstreden bemestingsverbod werd eerder fel bekritiseerd door boerenorganisaties.

Het Utrechtse bemestingsverbod in Natura 2000-gebieden en bemestingsbeperkingen in 250-meterzones daaromheen wordt twee jaar uitgesteld. Foto: Ruud Ploeg
Het bemestingsverbod en de beperkingen rond Natura 2000-gebieden staan in het Utrechtse concept-stikstofplan UPLG. In de 250-meterzones rond zes van de negen Natura 2000-gebieden in Utrecht zouden boeren met flinke beperkingen te maken krijgen. Zij mogen nog maar beperkt mest uitrijden en geen kunstmest gebruiken. Het gaat om zones rondom de natuurgebieden Binnenveld, Botshol, Lingegebied & Diefdijk Zuid, Oostelijke Vechtplassen, Nieuwkoopse Plassen & De Haeck en Zouweboezem. Binnen deze gebieden mag helemaal niet meer bemest worden, tenzij dit nodig is voor de natuur.
Agractie: uitstel geen afstel
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Natuur doet het beste als er veel variatie in de verschillende gebieden zijn. Dit beleid is pure onzin. Door te bemesten krijg je insecten. Dat is voedsel voor de weidevogels. Nu krijg je hetzelfde probleem als bij de korhoen en kemphaan. De kuikens verhongeren doordat er geen voedsel is. Geen mest = geen insecten = hongerdood voor kuikens. Welke dombo's bedenken dit???