Oekraïense pluimveevleesgigant versterkt exportpositie naar EU
De grootste pluimveevleesproducent van Oekraïne MHP heeft met een miljardenomzet een goed jaar achter de rug. Dat is deels te verklaren door de afgeschafte EU-exportquota. MHP breidt nu verder uit met de overname van een vestiging in de Balkan.

Een van de locaties van MHP in de regio Vinnytsia, 250 kilometer ten zuidwesten van Kiev in Oekraïne. Deze locatie telt 38 identieke stallen voor 55.000 slachtkuikens. – Foto: Mardal
De Oekraïense pluimveegigant deed ditmaal een overname in Albanië. Daarmee versterkt het concern de exportpositie naar de Balkanlanden en naar de EU. MHP, de grootste producent van kippenvlees in Oekraïne, nam het Albanese pluimveebedrijf ARB Bio Farm over voor een bedrag van € 14 miljoen.
Deze overname volgt op een jaar van solide financiële prestaties van MHP. Het bedrijf rapporteerde een omzetstijging van 14% tot ruim $ 3,02 miljard, ondanks de uitdagingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne met zich meebrengt.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Triest dat door onze EU een giga bedrijf en multinationals met een zetel op Cyprus geholpen wordt aan miljarden winsten en de plaatselijke economie en de bevolking in de Oekraïne hiervan nihil profiteert.