NPLG ‘van tafel’, boerenorganisaties blij maar niet verrast

Het kabinet stopt met het Nationaal Plan Landelijk Gebied (NPLG), meldde de NOS woensdagochtend. – Foto: Peter Roek
Het kabinet stopt met het Nationaal Plan Landelijk Gebied (NPLG), meldde de NOS woensdagochtend. Een woordvoerder van het ministerie van LVVN zegt desgevraagd echter nog niet vooruit te kunnen lopen op de inhoud van het regeerprogramma.
Boerenorganisaties reageren wel op NOS-berichtgeving dat er een streep door de NPLG zou gaan. LTO-voorzitter Ger Koopmans noemt het woensdagochtend bij Radio1 ‘niet onlogisch’ dat dit nieuws nu naar buiten komt. Hij wijst onder meer op het transitiefonds – grotendeels de financiële basis onder het NPLG – dat eerder al geschrapt was in het hoofdlijnenakkoord van coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB.
Ook noemt hij de deadline van 1 oktober voor de provinciale plannen die recent nog door minister Femke Wiersma van tafel is geveegd. Koopmans zegt dat het in de provinciale NPLG-plannen soms zoeken was naar de echte ruimte voor blijvers die willen verduurzamen. Volgens hem waren in deze plannen te veel zaken met elkaar verknoopt en was er veel geld uitgetrokken voor uitkoop van bedrijven en hier en daar nieuwe natuur. Koopmans vraagt zich af hoe de blijvende boer hierin ruimte had kunnen vinden.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









