Nieuwe fabriek voor verwerking peulvruchten in Duitsland geopend
Het Duitse ingrediëntenbedrijf Beneo (onderdeel van de Duitse Südzucker Group, waaronder ook de grote suikerfabrikant Südzucker valt) heeft afgelopen week zijn eerste fabriek voor de verwerking van peulvruchten geopend.

Tuinbonen geoogst op een veld in Duitsland. Beneo verwerkt deze peulvruchten in een nieuwe fabriek tot ingrediënten voor voeding en diervoeder. Foto: Dr. Peter Risser / Südzucker AG
In de nieuwe fabriek van Beneo zullen peulvruchten zoals tuinbonen worden verwerkt tot ingrediënten voor de productie van voeding en diervoeder. De fabriek staat in Obrigheim, in het Duitse Rijnland-Palts. De Südzucker Group investeerde €50 miljoen in de nieuwe fabriekslocatie.
De groep wil met de nieuwe fabriek inspelen op de toenemende vraag naar plantaardige eiwitten. Beneo maakt ingrediënten voor voeding, diervoeder en de farmaceutische industrie en ziet dat er vanuit klanten steeds meer vraag is naar eiwitten uit peulvruchten. Met de nieuwe fabriek wil het bedrijf zijn ingrediëntenportfolio diversifiëren. Eerder haalde het bedrijf zijn plantaardige eiwitten vooral uit granen en rijst.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









