MOB stelt ultimatum voor gesprek met minister, anders nieuwe rechtszaken over stikstof

Milieuorganisaties Mobilisation for the Environment (MOB) en de Vereniging Leefmilieu willen binnen twee weken in gesprek met landbouwminister Femke Wiersma over het stikstofbeleid.

De Veluwe. Foto ter illustratie. Milieuorganisaties Mobilisation for the Environment en de Vereniging Leefmilieu vinden de stikstofplannen die de ministeriële commissie onder leiding van premier Dick Schoof eind april presenteerden ‘aantoonbaar onmogelijk’. Foto: Canva/CreativeNature_nl

De Veluwe. Foto ter illustratie. Milieuorganisaties Mobilisation for the Environment en de Vereniging Leefmilieu vinden de stikstofplannen die de ministeriële commissie onder leiding van premier Dick Schoof eind april presenteerden ‘aantoonbaar onmogelijk’. Foto: Canva/CreativeNature_nl


De organisaties zien het gesprek als een aanbod aan de minister om tientallen nieuwe rechtszaken over piekbelasters en PAS-melders te voorkomen. De organisaties noemen de stikstofplannen die de ministeriële commissie onder leiding van premier Dick Schoof eind april presenteerde ‘aantoonbaar onmogelijk’.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Te weinig reductie, te weinig maatregelen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Nico R
6 mei 2025

Denkt Vollenbroek dat hij de koning van dit land is met zijn eisen stellen.We hebben voor 80% een bestuurlijk probleem en voor 20% een stikstofprobleem. Los de droge depositie in Aerius op en je hebt de depositie al behoorlijk opgelost.

H. H
6 mei 2025

Ik lees dat het een gesprek is voor de bühne. Echter niet inhoudelijk om een langjarige oplossing te krijgen. Gesprek is volstrekt zinloos. MOB/Wosten hebben rechtzaak VIA15 zonder glans verloren.

Andre H
6 mei 2025

Nooit met terroristen in gesprek gaan…