Misvormde lammeren door Schmallenbergvirus

Het Schmallenbergvirus (SBV) heeft in Nederland dit voorjaar meermaals geleid tot misvormde lammeren. Dat meldt de Gezondheidsdienst voor Dieren Royal GD.

Foto: Henk Riswick

Foto: Henk Riswick


Via het diergezondheidsmonitoringssysteem Veekijker kreeg Royal GD meerdere meldingen van misvormde doodgeboren lammeren. “Pathologisch onderzoek heeft bevestigd dat de ingestuurde misvormde lammeren het gevolg zijn van een infectie met het SBV”, aldus de GD. In het Verenigd Koninkrijk zijn er tussen 1 december en 16 januari 63 bevestigde gevallen van het Schmallenbergvirus geweest.

Het Schmallenbergvirus is – net als blauwtong – een virusziekte die wordt overgedragen door knutten. Het virus werd in 2011 voor het eerst aangetoond in Nederland bij schapen en runderen. Even daarvoor werd het virus in het Duitse Schmallenberg ontdekt. Het virus veroorzaakt koorts, diarree en daling van de melkproductie. Na de uitbraak in 2011 is het virus inmiddels endemisch geworden in Europa. Het komt elke 2 tot 3 jaar weer terug.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Verschillende oorzaken

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.