Met waterbuffels meer draagvlak dan met koeien

Familie van den Hurk stapte in 2021 over van melkvee op waterbuffels. Ze leren na anderhalf jaar nog steeds, maar spijt van de overstap hebben ze nooit gehad.

Zoon Youri (16) schuift het voer aan in de stal, maar houdt zich vooral bezig met de opstart van de kalveren. - Foto's: Van Assendelft Fotografie

Zoon Youri (16) schuift het voer aan in de stal, maar houdt zich vooral bezig met de opstart van de kalveren. - Foto's: Van Assendelft Fotografie


Even buiten Heeswijk-Dinther (N.-Br.) en pal naast een wandel- en fietsroute bevindt zich de buffelhouderij van familie Van den Hurk. De stallen ogen ‘melkvee’ en er zijn zelfs melkrobots. Alleen de waterpoel in het weiland wijst erop dat hier toch echt buffels gehouden worden. De gelijkenis is niet vreemd, want de familie stapte pas anderhalf jaar geleden over van melkvee op buffels. “In de tussentijd is veel gebeurd”, vertelt Lian van den Hurk. “We zijn van 60 Italiaanse buffels en 60 stuks jongvee naar 100 buffels en 125 stuks jongvee gegroeid. Zonder vrouwelijk vee aan te kopen. We hebben alleen wat dekstieren gekocht om inteelt te voorkomen.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.