LTO en NAJK hopen op stabiel kabinet, Agractie heeft grote zorgen

Boerenorganisaties LTO en NAJK hopen dat er snel een stabiel kabinet komt. Agractie is zeer bezorgd over de landbouwkoers van D66, de grootste winnaar van de verkiezingen.

reacties verkiezingsuitslag LTO NAJK Agractie

LTO en NAJK hopen dat er snel een stabiel kabinet komt. Bij Agractie leven grote zorgen, nu D66 de grote winnaar van de verkiezingen is geworden. Foto: ANP


LTO zegt in een eerste reactie op de voorlopige uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen dat een stabiel kabinet rust, duidelijkheid en perspectief moet brengen. De boerenorganisatie ziet uit naar een constructieve samenwerking met de nieuwe Tweede Kamer. “Wat nu vooral van belang is, is een voortvarende formatie en de totstandkoming van een stabiel kabinet”, zegt LTO-voorzitter Ger Koopmans. “De land- en tuinbouw staat voor grote opgaven die erom vragen op korte termijn te worden opgepakt. Doelsturing, een uitweg uit het stikstofslot, de toelating van groene gewasbeschermingsmiddelen en verdere stappen op dierenwelzijn zijn belangrijke dossiers. Die vragen op korte termijn om een antwoord.” Koopmans noemt ook de PAS-melders en andere knelgevallen, die volgens hem niet langer op een oplossing kunnen wachten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Agractie: grote zorgen toekomst landbouw

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.