Landbouwakkoord nog niet in vergetelheid geraakt
Een jaar nadat de overleggen rondom het veelbesproken Landbouwakkoord klapten, is het idee nog niet in vergetelheid geraakt. Met een nieuwe regering zou de deur op een klein kiertje kunnen staan voor een nieuwe poging.

Sjaak van der Tak (r, oud-LTO-voorzitter) in de vergaderzaal voorafgaand aan het overleg over het Landbouwakkoord, juni 2023. Piet Adema, voormalig minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, wilde toen dat er voor de zomer een Landbouwakkoord zou liggen. – Foto: ANP
Zullen alle partijen volgende week weer om tafel gaan zitten om te starten met nieuwe onderhandelingen voor een Landbouwakkoord, of iets soortgelijks? Waarschijnlijk niet. Maar is het totale idee volledig afgeschreven? Dat ook niet.
Rabobank-voorzitter Stefaan Decraene liet dinsdag 6 augustus bij de presentatie van Rabobanks halfjaarcijfers weten onlangs nog een balletje te hebben opgegooid bij de nieuwe landbouwminister Femke Wiersma. Als het aan Rabobank ligt, starten belanghebbenden opnieuw gesprekken om te komen tot een Landbouwakkoord, om duidelijkheid te scheppen voor de sector.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










De Rabobank moet zich er niet mee bemoeien!