Kverneland test Helios-rotorwieder voor effectieve duistbestrijding
Duist wordt een steeds groter probleem voor telers. Zij zoeken naar effectieve bestrijdingsmethoden. Machinefabrikant Kverneland, sinds 2023 eigenaar van de Franse schoffelspecialist BC Technique, onderzoekt nu de inzet van de Helios-rotorwieder tegen dit hardnekkige onkruid.

John Breider Mechanisatie demonstreert een Kverneland Helios-rotorwieder in Meedhuizen (Gr.). Op de vrij zware kleigrond bestrijdt de machine duist in wintertarwe. – Foto’s: Anne van der Woude
Vorig jaar deed Kverneland in Nederland al ervaring op met de Helios-rotorwieder voor het breken van korst en onkruidbestrijding. Dit voorjaar test de fabrikant de machine om duist te bestrijden. Op een perceel vrij zware kleigrond in Meedhuizen (Gr.) blijkt de rotorwieder ongeveer de helft van de duistplanten los te trekken.
Lees verder onder de foto’s
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









