Krimpende melkproductie duwt boterprijs naar historische hoogte
De boterprijzen zijn in een jaar tijd bijna verdubbeld. Een kleinere melkplas, onder andere veroorzaakt door blauwtong, zorgt voor hogere zuivelprijzen.

Foto: Canva
De boterprijzen in Europa zijn fors gestegen. In veel EU-landen zitten ze inmiddels op een historisch hoog niveau. Dit is vooral zichtbaar in landen zoals Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, België en Nederland, waar consumenten te maken hebben met hogere prijzen in de supermarkten. De stijgende boterprijzen zijn een gevolg van de krimpende melkproductie, mede door blauwtong onder koeien.
De Europese boterindex kende op 18 september een historische dag door het doorbreken van de grens van €8.000 per ton boter. De Europese kaas- en boterprijzen blijven daarmee de rest van de wereld overtreffen. De EU-kaasprijzen bedroegen afgelopen week gemiddeld $ 2,63 per pond, vergeleken met de Nieuw-Zeelandse prijs van $ 2,09 en de Amerikaanse prijs van $ 2,13 per pond.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









