Hendrik Luth (Weddermarke): ‘Kijk niet naar de productiefste uien, maar naar de beste’

Hendrik Luths experiment met chemie-arme, innovatieve uienteelt en -vermarkting is mislukt. Maar de akkerbouwer blijft strijdbaar voor een landbouw waar ‘we weer duizend jaar mee vooruit kunnen’. Gebiedsgerichte landbouw, om verschillende maatschappelijke doelen mee te dienen.

innovatief uien telen

Schoonspuiten van de bietenrooier. Foto: Anne van der Woude


Over het experiment met de chemie-arme uienteelt kan Hendrik Luth kort zijn. Die teelt is mislukt. De Farmdroid-robot die de uien in clustertjes zaaide, heeft de 1,1 hectare daarna niet schoon kunnen houden. Het onkruid overwoekerde de uien. Uiteindelijk was er geen marktwaardig gewas te oogsten. Tussen de rijen ging het met het onkruid nog wel, maar in de rij heeft de robot veel laten staan. De bewegende schoffel raakte of de grond niet of ging er te diep door, waardoor de boel opstroopte.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hendrik Luth, akkerbouwbedrijf Weddermarke, Wedde (Gr.)

Hendrik Luth heeft naast akkerbouwbedrijf Weddermarke met echtgenote Brenda en zonen Noah en Aaron loonbedrijf Feunekes. Verder is er het Innovatiecentrum Weddermarke. Het bedrijf zit op zowel zand- als kleigrond.

  • 70 hectare akkerbouw
  • 50% zetmeelaardappelen

Plan voor duurzame landbouw:

  • 75% industriegewassen
  • 15% vers voor regionale consumptie
  • 10% voor dooradering met natuur of aaneengesloten rustgewassen
Hendrik Luth (62) heeft een akkerbouwbedrijf van 70 hectare in Wedde (Gr.) Foto: Anne van der Woude
Hendrik Luth (62) heeft een akkerbouwbedrijf van 70 hectare in Wedde (Gr.) Foto: Anne van der Woude

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw