Grote meerderheid leden steunt strategische fusie FrieslandCampina en Milcobel

Een ruime meerderheid van de leden-melkveehouders van FrieslandCampina en Milcobel heeft voor een fusie gestemd, zo blijkt uit een toelichting van bestuur en directie. Bij FrieslandCampina was 96% van de Ledenraad voor.

fusie FrieslandCampina Milcobel

De Ledenraad van FrieslandCampina heeft ingestemd met de fusie. Foto: FrieslandCampina


Bij de bijzondere algemene vergadering van Milcobel, waar 70 afgevaardigde leden-melkveehouders aanwezig waren, was de stemming unaniem. Sybren Attema, coöperatievoorzitter FrieslandCampina, spreekt van een strategische fusie voor beide coöperaties.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Vooraf was er weinig twijfel over doorgang van de voorgenomen fusie. Attema legt uit dat hij in de uitslag een goede weerspiegeling ziet van de gesprekken die hij in het afgelopen jaar met leden-melkveehouders heeft gevoerd. Coöperatievoorzitter van Milcobel, Betty Eeckhaut, legt uit dat ook de Milcobel-leden overtuigd zijn van een juiste stap richting de toekomst. Ze noemt daarbij de zekerheid van de garantieprijs als belangrijke motivator. Voor deelname aan de duurzaamheidsprogramma’s van FrieslandCampina krijgen de Milcobel-leden een overgangstermijn van twee jaar.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.