De schade na de grote brand bij mechanisatiebedrijf Mechan Noord is overdag goed zichtbaar. Foto: ANP AlgemeenNieuws

Grote brand bij Fries mechanisatiebedrijf Mechan Noord

Een grote brand heeft donderdagavond 12 december het mechanisatiebedrijf Mechan Noord in het Friese Ee in de as gelegd. De brand ontstond rond 18 uur in het dashboard van een trekker. De brand breidde snel uit, waardoor de brandweer opschaalde naar grote brand. In de omgeving werd een NL-alert uitgegeven waarbij werd geadviseerd binnen te blijven en ramen en deuren gesloten te houden vanwege de enorme rookontwikkeling.

Tijdens de brand dreigde ook een fles acetyleen te ontploffen, waardoor mensen op 300 meter afstand van de brand moesten blijven. De fles werd lange tijd met water gekoeld en kon uiteindelijk verplaatst worden naar een sloot om te koelen, meldt veiligheidsregio Fryslan.

Deeltjes zonnepanelen in omgeving

De brand was rond 23 uur onder controle. Een naastgelegen woning en een deel van de loods kon bespaard blijven. Twee personen hadden rook ingeademd en moesten gecontroleerd worden door ambulancepersoneel. Op het dak van het bedrijf lagen zonnepanelen. Kleine deeltjes daarvan zijn in de omgeving van het pand terecht gekomen.

Mechan Noord is dealer van Sany graafmachines en levert onder andere Case en Steyr-trekkers en diverse landbouwmachines.