Gemoedelijkheid en bezorgdheid bij boerenacties
Zo’n 2.000 boeren, honderden trekkers, hamburgers, patat, koffie en koek en een ijsje. Het klinkt als een trekkertrek, maar de sfeer is toch anders. Gemoedelijkheid, maar ook bezorgdheid voert de boventoon.

Boeren vragen zich af hoe hun eigen bedrijf er over een jaar of tien uit zal zien. - Foto: ANP
‘Zorgen over de toekomst’ is de meest gehoorde reden van de actievoerende boeren om al dan niet met de trekker naar Den Haag te komen. Ze vragen zich af hoe de Nederland, de landbouw en hun eigen bedrijf er over een jaar of tien uit zal zien. De rapporten en adviezen van de afgelopen weken hebben de al bestaande zorgen nog groter gemaakt. Melkveehouder Floor de Jong stond als eerste boer op het podium bij Agractie en zei ‘er helemaal klaar mee te zijn.’ De melkveehouder uit Bergambacht, in het Groene Hart ziet dat in zijn regio boeren al veel bezig zijn met bijvoorbeeld waterkwaliteit en weidevogels. “Maar blijkbaar is dat niet genoeg”, verzuchtte hij.
Bezorgd over opvolging
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Het cda stelt boeren voor om naast de verkleinde boerderij ook parkwachter en natuurbeheerder te worden. Distels maaien in een groene overall op het land dat eerst van de boerenfamilie was.