Geestferkel groeit in enkele jaren uit naar 25.000 zeugen
Geestferkel heeft afgelopen jaren een reusachtige groeispurt gemaakt. Op zestien locaties houdt het bedrijf in totaal 25.000 zeugen, allemaal in Duitsland. Eigenaar Jörn Ahlers is daarmee in eigen land de Duitser met de meeste varkens. Hij bezit niet alleen megabedrijven.

De entree van het SPF-zeugenbedrijf in Kleindemsin met het logo van Geestferkel. Een deel van de medewerkers woont in de ruimte direct achter de ingang. Verderop is maiskuil zichtbaar. Mais wordt gebruikt om de vergister te voeden. Foto: Mark Pasveer
Hij heeft ook locaties met 400 of 600 zeugen. Ahlers begon in 1995 op het ouderlijk bedrijf in Wildeshausen, in de buurt van Bremen. Wegens varkenspest moest de varkensstapel toen worden afgemaakt.
Het bedrijf in Kleindemsin is in januari 2024 gekocht. Deze locatie behoorde tot het Duitse bedrijvencluster van Adriaan Straathof. Straathof kreeg tien jaar geleden een beroepsverbod in Duitsland en werd gedwongen afstand te doen van zijn bedrijven. In 2024 kocht Ahlers eveneens het bedrijf van Harrie van Gennip in Sandbeiendorf. Dat wordt nu gerenoveerd en gesaneerd. Op alle bedrijven wil Geestferkel SPF-biggen produceren. Ahlers omschrijft diergezondheid als basisvoorwaarde voor zijn bedrijven.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Laten we niet vergeten dat mensen ook mais kunnen eten. Dat scheelt een heleboel ruimte en dierenleed.