Gecombineerde onkruidbestrijding mais niet duurder dan alleen spuiten
Extra kostenpost mechanische onkruidbestrijding wordt opgeheven door het gebruik van minder chemische middelen: gecombineerde onkruidbestrijding mais.

Onderzaai in mais op De Marke. Het bedrijf past dit al jarenlang toe, in praktijk én in onderzoek. - Foto: Koos Groenewold
In de maisteelt wordt in de praktijk onkruid alleen met chemische middelen bestreden. De kosten daarvan bedragen gemiddeld € 161, zo berekent Agro-innovatiecentrum De Marke. De Marke streeft naar een laag gebruik van bestrijdingsmiddelen. Daarom combineert het centrum mechanische onkruidbestrijding met chemische onkruidbestrijding, maar dan met een lage dosering van middelen. Dit kost € 203, maar dat is inclusief de kosten voor gebruik van graszaad voor onderzaai dat gelijktijdig met schoffelen wordt ingezaaid. De kosten van zaaizaad worden in de praktijk gemaakt bij het onderzaaien, of als de teler kiest voor nazaai na de oogst.
Voordelen gecombineerde onkruidbestrijding
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









