Focus op transitie en opstart koeien

De verbreding van de stal van familie Van Grinsven in 2020 bracht extra ruimte voor de droge- en opstartkoeien, maar ook bij de melkgevende groepen. Vaarzen komen beter tot hun recht.

Als er droge koeien worden toegevoegd aan de far-off groep, moeten er eerst koeien van de far-off groep naar de close-up groep. Dat kan eenvoudig met openen van een draaihek. Foto: Bert Jansen


In de stal van familie Van Grinsven heerst rust. De stal is in 2008 gebouwd als een 0+6+0 rijige stal met drie robots. In 2012 is de stal verlengd en zijn nog eens twee robots toegevoegd. De laatste uitbreiding vond plaats in 2020. Toen werd de stal over de hele lengte verbreed, waardoor een 3 + 6+ 0 rijige stal ontstond.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het voorste deel van de nieuwbouw wordt bevolkt door twee groepen droge koeien. Dan volgen twee strohokken voor afkalven en enkele aandachtkoeien. In het eerste strohok is een roodbonte vaars bezig met kalven. “We laten haar maar even met rust. Het kan nog wel even”, zegt Daan van Grinsven. Na de strohokken volgt de ruimte voor twee robots met daarachter de huisvesting van de groep opstartkoeien.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij