Flynth-adviseur razend druk met vragen over opkoopregeling

Voor financieel adviseurs van veehouders zijn het drukke tijden. De opkoopregelingen leiden tot een stuwmeer aan adviesvragen. Hans Scholte, sectorleider melkveehouderij bij Flynth, ervaart ook een positieve kant van de stikstofregelingen. “Aan de keukentafel komen nu gesprekken tussen gezinsleden op gang over wat mensen echt gelukkig maakt.”

Hans Scholte: “Het gaat er niet om wat ik vind, maar welke keus de verschillende gezinsleden gelukkig maakt.” - Foto: Mark Pasveer

Hans Scholte: “Het gaat er niet om wat ik vind, maar welke keus de verschillende gezinsleden gelukkig maakt.” - Foto: Mark Pasveer


Bij adviseurs- en accountantsorganisatie Flynth gaat de telefoon onophoudelijk. Agrarisch ondernemers, vooral uit de melkveehouderij, willen advies over hun toekomst. Ze hebben vaak zelf al uitgezocht of ze piekbelaster zijn. Meedoen? Wat pakt de fiscus terug? Wat betekent dat dan voor hun toekomst?Sectorleider melkveehouderij Hans Scholte constateert een stuwmeer aan adviesvragen. De adviseurs rennen de benen uit hun lijf. Scholte zelf ook, want naast sectorleider is hij ook persoonlijk adviseur van boeren. Een zeer groot deel van de Flynth-klanten uit de melkveehouderij bevindt zich binnen 25 kilometer van een natuurgebied. Van die groep komt een behoorlijk aantal boven de grens van 2.500 mol uit. Dat zijn de piekbelasters. Zij kunnen met een voucher van het ministerie van LNV ter waarde van € 1.500 een adviseur inschakelen. Velen maken daar gebruik van.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Nog jarenlang voortploeteren of is dit het juiste moment om uit te stappen?


Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Even anders
3 sep 2023

Armer en Berenpas, jullie hebben beiden ongelijk je moet kundige adviseurs wel degelijk voor de administratie inhuren dat voorkomt regelrechte rampen door fouten in de opgave en wat betreft het uurtarief een factuur van 300 is nog steeds voordeliger dan een boete van tien duizenden euro's en neem dit van mij aan ik kan het weten.

Armer
28 aug 2023

Eens, maar je moet die adviseurs ook niet voor elk klusje vragen. Volgens mij worden de nieuwe boeren niet goed genoeg opgeleid waardoor ze steeds maar hulp inhuren. Met een hbo opleiding zouden boekhouders, voerdeskundigen, premieaanvragers enz enz toch niet nodig zijn? Wat leren die hbo-ers in die vier jaar op school? Dus hbo: maak een nieuwe slogan: ´met onze opleiding geen dure deskundige meer nodig want wij maken jou een deskundige ´.

A. Berenpas
28 aug 2023

Het artikel opent met de zin: "Voor financieel adviseurs van veehouders zijn het drukke tijden." maar volgens mij moet dit zijn: "Voor financieel adviseurs van veehouders zijn het gouden tijden." Ik neem tenminste aan dat de adviseurs, zonder rekening te houden met de positie waarin hun cliënten zitten, rustig een uurtje factuurtje à minimaal 150 euro per uur ex. BTW sturen.Bij iedere onnodig ingewikkelde regel of wet van de overheid rinkelt de kassa van de adviseurs!