Erkens: horeca moet ook bijdrage leveren dierwaardigheid

Staatssecretaris Silvio Erkens van Landbouw vindt dat de horeca en de out-of-home-sector ook een bijdrage moeten leveren aan het Convenant Dierwaardige veehouderij.

“Dierwaardigheid wordt ook buiten Nederland steeds belangrijker, vooral bij jongere generaties”, zegt staatssecretaris Silvio Erkens. Foto: Dennis Wisse

“Dierwaardigheid wordt ook buiten Nederland steeds belangrijker, vooral bij jongere generaties”, zegt staatssecretaris Silvio Erkens. Foto: Dennis Wisse


Tijdens een debat in de Tweede Kamer zegt staatssecretaris Silvio Erkens op korte termijn in gesprek te gaan met de Koninklijke Horeca Nederland over hun rol om te komen tot een meer dierwaardige veehouderij. De branches zijn tot nu toe niet aangesloten bij het Convenant Dierwaardige veehouderij, maar zijn wel een belangrijke speler in de voedselketen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Erkens werkt momenteel aan een aangepaste Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) om dierwaardige veehouderij per 2040 wettelijk vast te leggen. Met name linkse partijen vragen de VVD-staatssecretaris om het voorstel, dat bij de internetconsultatie bijna 6.000 reacties kreeg, fors aan te scherpen. PvdD-Kamerlid Esther Ouwehand vindt bovendien dat het Convenant Dierwaardige veehouderij, dat met sector- en ketenpartijen en dierenbeschermingsorganisaties is gesloten, ook niet voldoende is om tot een dierwaardige veehouderij te komen. Het nieuwe voorstel van Erkens wordt aan het eind van de zomer verwacht.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.