‘De boer heeft de sleutel voor energietransitie’

Overheid, pak de handschoen op en jaag met ongelofelijke snelheid groengasprojecten aan.

Installatie voor het verwerken van mest in een monovergister voor productie van gas. - Foto: Bert Jansen

Installatie voor het verwerken van mest in een monovergister voor productie van gas. - Foto: Bert Jansen


De wereld is in verwarring, ik ook. Steeds schieten mij de beelden van schuilende kinderen in de metrostations van Kiev te binnen. Hoe kan het ons als mensheid steeds weer overkomen dat we in onze naïviteit moeten toekijken hoe er weer een nieuwe ramp wordt toegevoegd aan de geschiedenisboeken?Schuldgevoel bekruipt mij ook, met iedere kuub gas financier je de ellende. Wat kun je doen? Feitelijk weinig. De oplossing is complex en ligt politiek gevoelig. Conclusie is wel dat er regie nodig is op onze afhankelijkheid van fossiele energie. Op meerdere punten kunnen we scoren: groen gas en zonne-energie en uiteraard ook door de verliezen te verminderen door isoleren et cetera.Op ons eigen erf kunnen we al veel doen. Hiervoor hebben we wel de hulp nodig van de overheid. Er is niks goedkoper dan fossiele energie, je pompt het tegen lage kosten uit de grond en verkoopt het met grote marges. Tegen fossiele energie kun je niet concurreren als energieboer.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Monovergisters en zonnepanelen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


John Kessel
9 mrt 2022

Voor steden die al het voedsel van buiten de stad halen is de balans ook zwaar negatief en daarmee is het een slecht argument.. al het voer wat naar intensieve veehouderij gaat wordt omgezet in hoogwaardig voedsel energie en meststoffen.

Han Riel
9 mrt 2022

Waar moet voldoend emest vandaan komen om de gasbehoefte te dekken, als plannen van D66 door gaaan en de veestapel met minimaal 30 % inkrimpt of erger er komt wegens een tarwe tekort een scheurplicht (WOII). Helaas de politiek heeft veel wensen die elkaar tegen werken. Ergo resultaat is NUL.

Breukink
9 mrt 2022

Goed idee maar het geld alleen voor grondgebonden bedrijven die grotendeels alles wat ze voeren aan de dieren ook zelf verbouwen .Voor de bedrijven die al het voer uit het buitenland halen .Blijft de balans zwaar negatief .