Cosun Inspiratieboerderijen: proberen wat wel of niet werkt

De Cosun Inspiratieboerderijen doen ervaring op met nieuwe technieken en strategieën voor fritesaardappelen, suikerbieten, cichorei en veldbonen. Telers kunnen direct profiteren van de ervaringen die op de boerderijen worden opgedaan.

inspiratieboerderijen cosun

Een strook in de suikerbieten waar de luizengerst te laat is doodgespoten. De suikerbieten liepen hier een flinke groeiachterstand op. In de op tijd doodgespoten objecten is geen groeiverschil te zien. – Foto’s: Peter Roek


Lees en kijk in dit artikel

  • Nieuwe ontwikkelingen in de praktijk toetsen
  • Werken met de FarmDroid in de praktijk - video
  • Inspiratieboerderijen zijn geen proefbedrijven
  • Wat doe je aan vergelingsziekte bij suikerbieten - video
  • Telers kunnen ideeën inbrengen
Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Groeikracht Cosun opende dit voorjaar in Dinteloord (N.-Br.) de tweede Inspiratieboerderij. Inspiratieboerderijen zijn geen proefbedrijven, maar bedrijven waar nieuwe ontwikkelingen in de praktijk worden getoetst. Het teeltplan op de Inspiratieboerderijen komt overeen met dat van de akkerbouwers in de regio. Op de vrij zware kleigrond in Dinteloord, rond 38% afslibbaar, wordt een bouwplan gerealiseerd van 1 op 3 tarwe en 1 op 6 aardappelen, suikerbieten, cichorei en veldbonen. Op de tarwe na zijn dat allemaal gewassen die de Cosun-bedrijven verwerken. Levien Kavelaars is op de boerderij in Dinterloord verantwoordelijk voor de uitvoering van praktische zaken wat betreft de teelten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.