Consolidatieslag bij varkensslachters: minder varkens en meer onbenutte haken

consolidatieslag varkensslacht

Nederlandse varkensslachterijen spelen in op een toekomst met minder dieren. Sinds begin dit jaar volgen de (beoogde) overnames en ontwikkelingen elkaar in rap tempo op. Foto: Henk Riswick


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het aantal varkens in Nederland daalt. Slachterijen spelen in op deze krimp. Er is een consolidatieslag gaande, waarbij de ontwikkelingen zich de afgelopen maanden in rap tempo opvolgden. Nederlandse varkensslachters laten dit jaar naar schatting iedere week 50.000 haken onbenut. Een overzicht van de stand van zaken.

Nederlandse varkensslachterijen spelen in op een toekomst met minder dieren. Sinds begin dit jaar volgen de (beoogde) overnames en ontwikkelingen elkaar in rap tempo op. Van Rooi Meat bijt in januari het spits af. Het Brabantse vleesbedrijf is voornemens om verwerker en foodservicebedrijf Van Loon Group over te nemen. De Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de samenvoeging tussen Van Rooi en Van Loon Group intussen goedgekeurd. Voor het afronden van de voorgenomen transactie wachten de bedrijven nog op de uitspraak van de mededingingsautoriteiten van België en Cyprus, zo meldt Van Rooi Meat op zijn website.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.