CDA en SGP bezorgd over afkeuringen ecoregelingen GLB in 2025

Een aanzienlijk deel van de aanvragen van boeren voor ecoregelingen in 2025 binnen het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) is volgens CDA en SGP afgekeurd. Beide partijen zijn bezorgd en hebben hierover schriftelijke vragen gesteld aan LVVN-minister Jaimi van Essen voor de Landbouw- en Visserijraad van maandag 27 april in Brussel.

afkeuring ecoregelingen GLB

CDA en SGP zeggen signalen te hebben gekregen dat een aanzienlijk deel van de 2025-aanvragen voor ecoregelingen is afgekeurd. Foto: Andrea van Schaik


De Tweede Kamerfractie van het CDA zegt signalen te hebben gekregen dat een aanzienlijk deel van de 2025-aanvragen voor ecoregelingen is afgekeurd. Volgens de partij zijn er in de sector zorgen over de betrouwbaarheid van de controle met het Areaal Monitoring Systeem (AMS). Daarbij wordt gebruikgemaakt van satellietbeelden en algoritmes om te beoordelen of aan de juiste voorwaarden wordt voldaan. CDA wil van de minister weten of die de besluiten met substantiële verlagingen of afkeuringen van ecoregelingvergoedingen opnieuw wil laten beoordelen. De partij vraagt zich ook af hoe de minister de deelname aan de ecoregeling in 2026 wil verbeteren.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Braakleggen van gronden

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.