Boerin Simone: ‘Ineens stond alles op losse schroeven’

Boerin Simone ziekte dochter diabetes

Simone Druif (48) heeft in Midwoud (N.-H.) met haar man Arnold en zoon Niels een melkveebedrijf met ongeveer 120 koeien. Foto’s: Lex Salverda


Het liep allemaal zo lekker met gezin, baan en bedrijf. En toen belandde haar dochter in het ziekenhuis. Nu gaat het weer prima en is Simone met een neventak in educatie gestart.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De vader van Simone zat in de tulpen en de akkerbouw. “Het was duidelijk dat mijn broer het ouderlijk bedrijf ging overnemen; hij was altijd op de boerderij te vinden. Ik wilde eerst stewardess worden, maar had geen talenknobbel en besloot de pabo te doen. Een tante zat in het onderwijs. Het zat in de familie. En ik was als kind al aan het oppassen op de kleintjes.” Als juf begon ze bij de bovenbouw, maar inmiddels richt ze zich al vele jaren met plezier op de kleuters.

Boerin Simone (48)

Simone Druif (48) heeft met haar man Arnold (49) en zoon Niels (21) in Midwoud (N.-H.) een melkveebedrijf met ongeveer 120 koeien. Het bedrijf is bijna volledig geautomatiseerd met 2 melkrobots, een voeraanschuifrobot en een mestrobot. Ook is er samenwerking met een oom van Arnold die een bedrijf in de buurt heeft met 60 koeien. Simone houdt zich bezig met boerderij-educatie: ze ontvangt groepen en traint nieuwe educatieboeren. Daarnaast werkt ze 2,5 dagen per week als leerkracht in het basisonderwijs. Simone en Arnold hebben naast zoon Niels ook twee dochters: Meike (20) en Ilse (17).

Simone houdt zich bezig met boerderij-educatie. ‘Ik wil kinderen én hun ouders en leerkrachten graag leren waar hun eten vandaan komt.’
Simone houdt zich bezig met boerderij-educatie. ‘Ik wil kinderen én hun ouders en leerkrachten graag leren waar hun eten vandaan komt.’

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.