‘Boerenbelang weegt niet het zwaarst in waterschap’

De waterschapsbelasting gaat weer fors omhoog. Waterschappen krijgen het steeds drukker. We krijgen steeds meer last van droogte, hoosbuien, dalende bodems en een stijgende zeespiegel.

zetels

Een sloot met stuw langs een perceel akkerland aan de Goudbloemsedijk in Hoeven (N-Br.) - Foto: Peter Roek


Ook moet er steeds meer water worden gezuiverd. Er zijn dan ook drie soorten waterschapsbelastingen: watersysteemheffingen, zuiveringsheffing en verontreinigingsheffing.Om dit allemaal in goede banen te leiden is een hele klus. Er moeten keuzes worden gemaakt. Want wat voor het een goed is, is vaker voor het ander minder goed dan wel slecht. Het waterschap is dan ook een overheidsorganisatie. Hun doel is zorgen voor een waterstaatkundige verzorging voor een bepaald gebied. In ongeveer 180 artikelen wordt de Waterschapswet voor de waterschappen omschreven.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Urgentie

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Bart Smolders
9 dec 2023

De waterschappen zijn verworden tot een stel milieuclubs.Die met boerengeld grond aankopen van stoppende boeren en altijd het hoogste betalen.En met die grond langs beken en riviertjes, neptuur creëren.En de boeren die niet verkopen laten ze verzuipen.We worden eigenlijk de nek omgedraaid met ons eigen geld dat we aan het waterschap betalen!!

Armer
5 dec 2023

Waterschappolitici kwamen vroeger uit de boerenhoek en waren dus pro boer. Nu is het waterschap een toevluchtsoord voor afzwaaiende politici die elders niet gekozen zijn. Ook linkse partijen willen graag hun natuurdoelen halen en infiltreren in de waterschappen. Het wordt een politiek speeltje waar veel geld in omgaat. Den haag ( vooral rutte) schuift teveel taken naar de waterschappen zodat de rijksbegroting er mooier van wordt. Waterschappen moeten daardoor meer belasting heffen.