BO Akkerbouw: actie tegen phytophthora is urgent

Phytophthora slaat dit seizoen al vroeg toe in aardappelen. Vooral in Zuidoost-Nederland zijn al aantastingen gevonden, maar ook uit andere delen van het land, zoals Flevoland en Noord-Holland, komen meldingen.

Vanwege de hoge phytophthora-druk is het belangrijk om een aardappelgewas al in een vroeg stadium te beschermen. – Foto: Dennis Beek

Vanwege de hoge phytophthora-druk is het belangrijk om een aardappelgewas al in een vroeg stadium te beschermen. – Foto: Dennis Beek


De Taskforce Phytophthora van BO Akkerbouw roept telers daarom met klem op tot actie om uitbraken en verspreiding te voorkomen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Door het vochtige en warme weer groeit het gewas hard. Dat maakt het kwetsbaar en zorgt ervoor dat preventieve bespuitingen al snel hun werking verliezen. Door het verlate seizoen moet er door akkerbouwers nog veel werk verzet worden, waardoor de phytophthorabestrijding soms niet de nodige aandacht krijgt.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.