Bioboeren pleiten voor extra maatregelen om bio te stimuleren

Supermarkten en ketenpartijen kunnen bijdragen aan het vergroten van het aandeel biologische landbouw door biologische producten prioriteit te geven, langjarige prijs- en volumeafspraken te maken en alle gecertificeerde oogsten af te zetten, ook als de oogsten hoger zijn dan verwacht.

Laatst bijgewerkt:
Teelt van biologische gewassen in Groningen. Bioboeren willen dat supermarkten en overheid extra maatregelen nemen om de groei van de biologische landbouw in Nederland te versnellen. Foto: Jan Willem van Vliet

Teelt van biologische gewassen in Groningen. Bioboeren willen dat supermarkten en overheid extra maatregelen nemen om de groei van de biologische landbouw in Nederland te versnellen. Foto: Jan Willem van Vliet


Dat staat in de routekaart die drie samenwerkende biologische akkerbouwers, die zichzelf de ‘Buitengewone Biologische Boost’ noemen, hebben opgesteld.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ze presenteren de routekaart voor de retail en overheid om ervoor te zorgen dat het areaal biologische landbouw wordt vergroot. Europees liggen er afspraken dat het areaal biologische landbouw in 2030 15% moet zijn, terwijl Nederland nu nog op 4% ligt.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief