Amazone zet nieuwe snijwals in de markt
De Duitse machinefabrikant Amazone levert een nieuwe snijwals met verschillende werktuigcombinaties voor ondiepe grondbewerking. Deze TopCut 12000-2T heeft een werkbreedte van 12 meter, een maximale werksnelheid van 20 km/uur en is uit te rusten met een messenwals of schijveneg.

De Amazone TopCut 12.000-2T-snijwals heeft een werkbreedte van 12 meter en een werksnelheid tot 20 km/uur. – Foto: Amazone
De nieuwe Amazone TopCut-snijwals is voor de hoofdbewerking uit te rusten met een dubbele messenwals, een schijveneg of een combinatie van beide. De dubbele messenwals is volgens Amazone bedoeld om de plantenresten of vanggewas die na de oogst achterblijven, in stukken te snijden. Volgens de fabrikant versnelt het snijden van de planten het rottingsproces, waardoor de voedingstoffen die bij dit proces vrijkomen beter worden opgenomen in de bodem.
De dubbele messenwals heeft een werkdiepte van 0 tot 2 centimeter. De TopCut is ook uit te rusten met een dubbele schijveneg. De schijveneg heeft een werkdiepte van circa 3 cm. Het is ook mogelijk een enkele messenwals en een enkele schijveneg als hoofdwerktuig te gebruiken.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









