Akkoord voorjaarsnota, €600 miljoen extra voor stikstof en boeren
De vier coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB hebben een akkoord bereikt over de voorjaarsnota. De fractievoorzitters van deze partijen hebben dat bevestigd op medium X. BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas laat weten dat er in 2025 en in 2026 in totaal €600 miljoen extra wordt vrijgemaakt voor de stikstofaanpak en hulp aan boeren. De partijen hebben dinsdag 15 april de hele nacht door onderhandeld.

Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (NSC) op het ministerie van Financiën tijdens de voortzetting van het coalitieoverleg over de voorjaarsnota. De coalitiepartijen VVD, PVV, NSC en BBB onderhandelen over het tussentijdse bijstellen van de begroting. Foto: ANP
BBB is blij met de 600 miljoen extra voor de stikstofaanpak en hulp aan boeren. “De coalitie kiest voor een realistische koers: maatwerk en gebiedsbericht beleid in plaats van generieke maatregelen”, aldus Van der Plas op de BBB-site. “We lossen problemen op met verstand, niet met dwang. BBB laat ook weten dat een geopperde btw-verhoging op zuivel en sojadranken niet doorgaat.De coalitiepartijen hebben tien dagen onderhandeld over de voorjaarsnota. De laatste sessie duurde ruim 25 uur. Woensdagochtend elf uur kwam er witte rook. “Het was niet makkelijk, maar we zijn er uitgekomen. Met een mooi resultaat wat mij betreft”, aldus Van der Plas.
Meer nodig voor stikstofaanpak
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









