Zweedse vleeskuikenhouder: ‘Structureel een half miljoen euro winst’

De Zweed Richard Limmergård mest al bijna een kwart eeuw zonder antibiotica zijn vleeskuikens. Hij teelt 340 hectare granen, maar voert die niet meer aan zijn kuikens. De mest gaat sinds kort ook volledig weg voor vergisting, een ware goudmijn.

De kuikens krijgen bij aankomst voer op tissuepapier op de vloer, voldoende voor ongeveer vier dagen. Daarna schakelt de ondernemer over op verstrekking via de voerleidingen. Foto's: Henk Riswick

De kuikens krijgen bij aankomst voer op tissuepapier op de vloer, voldoende voor ongeveer vier dagen. Daarna schakelt de ondernemer over op verstrekking via de voerleidingen. Foto's: Henk Riswick


Een prachtig bedrijf, helemaal klaar voor de toekomst. Zo goed als nieuwe stallen voor 340.000 vleeskuikens, topresultaten, 340 hectare akkerbouw en duidelijk aan geld geen gebrek. Maar geen opvolger in de familie. Toch denkt Richard Limmergård niet aan stoppen of vroeg-pensionering. Hij gaat met plezier de stallen in. “Ik ben verslaafd geraakt aan vleeskuikens toen ik in Duitsland werkte”, vertelt de ondernemer. “Mijn vader wilde dat ik het akkerbouwbedrijf met 1.250 vleesvarkens overnam. Dat wilde ik doen, als het maar naar kippen werd omgezet.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ik ben verslaafd geraakt aan vleeskuikens toen ik in Duitsland werkte


Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Pluimveenieuwsbrief