‘Zorgen om toekomst van de aardappelteelt’

Wat is er aan de hand met de aardappelnotering? PotatoNL heeft nog geen notering en de Belgapom-notering staat nog maar op €22,00. – Foto: Mark Pasveer

Wat is er aan de hand met de aardappelnotering? PotatoNL heeft nog geen notering en de Belgapom-notering staat nog maar op €22,00. – Foto: Mark Pasveer


Wat is er aan de hand met de aardappelnotering? PotatoNL heeft nog geen notering en de Belgapom-notering staat nog maar op €22,00. Iedereen was in de veronderstelling dat aardappelen voor oogst 2024 een goede prijs zouden opbrengen. Begin juli werden voor oogst 2023 nog aardappelen verkocht van rond en boven de €60,00. Hoe kan binnen enkele weken tijd de prijs zo hard onderuitgaan? Is dit wel terecht of is er meer aan de hand?

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dat bijna iedereen dacht dat het voor oogst 2024 wel goed zou komen met de prijs, is bij een normale vrije handel zeer goed denkbaar. Door het natte voorjaar is de gemiddelde plantdatum dit jaar veel later en door de natte omstandigheden is de opbrengstpotentie van veel percelen stukken lager dan in een normaal jaar.

Mede door slechte beworteling van de aardappelplanten is de kans groot dat percelen eerder afrijpen door een tekort aan nutriënten, dan wel door een tekort aan vocht. Voor veel van deze percelen is het heel moeilijk om tot een normale opbrengst te komen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Walter Vermeiren
13 aug 2024

Is niet moeilijk te kort aan pootgoed

[ zo genaamd] contract eronder leggen. Zekerheid voor de fabriek. En dan vrijehandel laten zakken.

L. Staal
13 aug 2024

Belgapom: 5 verwerkers en geen enkele teler. Ze kunnen doen en laten om hun eigen zakken te vullen. Iedere normale mens ziet toch dat dit een jaar is met middelmatige opbrengsten maar daar hebben zij lak aan