‘Zonder kippen waren we geen boer meer’
Op het gemengde bedrijf van familie Stamsnijder in Enter ligt de focus op de melkveetak met 160 koeien. De melkproductie uitbreiden en de relatief kleine vleeskuikentak op termijn afstoten was jarenlang het idee. Maar juist de kippen zorgden in tijden van crisis voor de broodnodige cashflow.

Luchtfoto van boerderij De Morshoeve, met rechts op de voorgrond de vleeskuikenstal en daarachter de ligboxenstal. Op de foto is goed te zien dat het bedrijf van familie Stamsnijder op steenworp afstand van de bebouwde kom ligt.
Het is een prachtige herfstdag in het Overijsselse Enter. De mist trekt op en de zon breekt door. Met een beetje fantasie zou je kunnen zeggen dat het weertype van vandaag symbool staat voor de gemoedstoestand van Herbert Stamsnijder en de situatie op boerderij De Morshoeve. “We hebben de afgelopen jaren het nodige meegemaakt op ons bedrijf. Daardoor kijk ik nu wel anders naar de dingen”, zo zegt de veehouder, die samen met zijn ouders en vrouw Judith een veelzijdige onderneming runt.

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










De laatste regel is een belangrijke.., schudt ze van je af!