Zeugen al tijdens zoogperiode berig


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Sterksel - Door middel van ‘intermittent suckling’ is het mogelijk om de zeugen al tijdens de zoogperiode berig te krijgen.Dit blijkt uit onderzoek van het Varkens Innovatie Centrum Sterksel en Wageningen UR. Intermittent suckling is het dagelijks scheiden van zeug en biggen, gedurende de laatste week/weken van de zoogperiode. Hierdoor kan de zoogperiode worden verkort wat een hoger rendement per zeug geeft.

In het onderzoek is gekeken wat de effecten zijn van verschillende regimes van Intermittent Suckling op reproductieresultaten van de zeug en effecten op de biggen na spenen. De biggen werden 10 uur per dag van de zeug gescheiden.

Uit het onderzoek bleek dat tot circa 70 procent van de zeugen berig werd op circa zes dagen na het begin van de behandeling op 19 of 26 dagen van de lactatie, dus al tijdens de zoogperiode. Inseminaties tijdens de zoogperiode leverden vergelijkbare worpgroottes en afbigpercentages op.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.