Zelfbouw stuurautomaat met RTK-gps voor € 1.200
De Achterhoekse melkveehouder Robbert Haijtink bouwde vorig jaar zelf een stuurautomaat met RTK-gps op zijn trekker. Via de Innovatie Coöperatie probeert hij deze optie voor ‘kleine’ boeren meer bekendheid te geven. Zo’n zelfbouw stuurautomaat kost rond de € 1.200.

Met de zelf(op)bouw stuurautomaat komt nauwkeurig handsfree rijden ook in het bereik van veehouders en andere 'kleine' trekkergebruikers. - Foto's: Koos Groenewold
Voor grote akkerbouwers is een dure stuurautomaat van een fabrikant, zeg tussen € 5.000 en € 15.000, best terug te verdienen. Voor een veehouder kan dat al snel niet uit. Haijtink ging aan de slag met een goedkoper alternatief, een zelfbouw automaat inclusief nauwkeurig RTK-gps (Real Time Kinematic) navigatiesignaal met een nauwkeurigheid van 2 centimeter. Deze techniek is geschikt voor kunstmest strooien, zodebemesten en grondbewerkingen. Zo kan de kleinere boer secuur werken: geen overlap tijdens de bewerkingen, de bodem wordt minimaal belast, er is minder tijdverlies en dus minder brandstofverbruik.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









