Zelfbouw dubbeldoel kopeg

Voor een akkerbouwer in Kollumerpomp paste Bakker adc uit Lutjegast onlangs een 5 meter brede Lemken Zirkon-rotorkopeg aan, om te kunnen rotorkopeggen en ploegen in één werkgang. Origineel gebruik in de achterhef blijft mogelijk.

Het rotorkopeg-frame is verbreed voor gebruik in de fronthef tijdens het ploegen. - Foto's: Bakker adc

Het rotorkopeg-frame is verbreed voor gebruik in de fronthef tijdens het ploegen. - Foto's: Bakker adc


Wens was een betere waterhuishouding in het voorjaar en daardoor een betere start voor de uienteelt. Door het rotorkopeggen en ploegen te combineren ligt het land vlakker. Daarbij scheelt het in het voorjaar een zaaibedbewerking, en dus brandstof.Met een niet-aangedreven machine op de klei is dit lastig voor elkaar te krijgen, aldus Bakker. Door een slimme aanpassing van de originele machine werden kosten van een extra machine bespaard.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Mechanisatienieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Alphen
19 jan 2022

mooi

Tas
4 jan 2022

Oude koek. Soortgelijk apparaat is door Lely rond 1989 op de markt gebracht en geoctrooieerd. Lely Condor. Ook met mogelijkheid om te zaaien. Google maar eens Lely en Condor.