WTO bezorgd over wereldwijde handel in landbouwproducten

De wereldwijde handel in landbouwproducten lijdt onder de handelsmaatregelen van de VS en de tegenmaatregelen van onder andere China. Dat zegt de Wereldhandelsorganisatie WTO.

Overslag van mais in de haven van Rotterdam. De WTO maakt zich zorgen over handelsconflicten die de wereldwijde landbouwhandel onder druk zetten, met als reactie onder meer extra EU-heffingen op Amerikaanse producten zoals mais. Foto: Roel Dijkstra

Overslag van mais in de haven van Rotterdam. De WTO maakt zich zorgen over handelsconflicten die de wereldwijde landbouwhandel onder druk zetten, met als reactie onder meer extra EU-heffingen op Amerikaanse producten zoals mais. Foto: Roel Dijkstra


De internationale handel in landbouwproducten vaart wel bij stabiele en voorspelbare regels, waar overheden zich aan houden, zo bleek eerder deze maand uit een publicatie van het Agricultural Market Information System.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De handelsoorlog is bron van grote zorg binnen het wereldhandelsoverleg, waar de Amerikaanse overheid zich al eerder van heeft gedistantieerd. China en Canada hebben zich al bij het wereldhandelsoverleg gemeld om zich te beklagen over de handelsmaatregelen die de VS hebben genomen. Binnen het WTO-overleg hebben veel landen benadrukt dat het van belang is om handelsconflicten via dialoog en samenwerking binnen het raamwerk van de WTO op te lossen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief