Weer maakt kurzrasen tot uitdaging
Marco van Liere past al 12 jaar kurzrasen toe. Met de droogte van dit jaar moet hij beregenen om het ultrakorte gras op de droge zandgrond aan de groei te houden.

Marco van Liere laat zien hoe kort het gras is in zijn weide. Het is begin september. Met kurzrasen houdt hij de zode strak, maar droogte maakt dit jaar beregenen noodzakelijk. Foto's: Bert Jansen
De koppel melkkoeien loopt op een zonnige middag, begin september, met z’n allen stap voor stap het weiland af te grazen. Elk grassprietje dat ze voor de bek krijgen, gaat eraf. Opvallend is dat het gras heel kort is en dat het perceel geen enkele bos vertoont. Melkveehouder Marco van Liere schaart al 12 jaar de koeien in op kort gras, maximaal 4 tot 5 centimeter hoog.
“Ik liep vast op omweiden op gras-klaver. De klaver hielden we er maar niet in. De keus was vernieuwen van de percelen of klaver inzaaien en hopen dat het dan wel in stand bleef. Via het fokkerijblad van het Fleckviehstamboek kwam ik op kurzrasen, dus weiden op heel kort gras. Dat bleek hier goed te passen.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









