Weer €46 miljoen voor PAS-melders, al is geld besteden lastig

Alle provincies hebben bij het Rijk opnieuw miljoenen euro's aangevraagd om PAS-melders te helpen, al bleek het eerder lastig om dat geld ook daadwerkelijk te besteden.

Ministerie LVVN heeft bijna €227 miljoen vrijgemaakt voor de hulp aan PAS-melders voor omschakeling, verplaatsing of beëindiging van een bedrijf. Foto: Hans Banus

Ministerie LVVN heeft bijna €227 miljoen vrijgemaakt voor de hulp aan PAS-melders voor omschakeling, verplaatsing of beëindiging van een bedrijf. Foto: Hans Banus


Het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft in de tweede ronde €46,15 miljoen evenredig verdeeld, wat betekent dat iedere provincie ruim €3,8 miljoen kreeg. Eind vorig jaar ontvingen ze allemaal al bijna €8 miljoen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Sommige provincies zeiden vorige maand dat ze dat geld misschien wel moeten teruggeven aan het ministerie, omdat ze door de recente stikstofuitspraken vrijwel geen mogelijkheden zien om de PAS-melders te helpen. Toch hebben ze nu weer miljoenen aangevraagd en ontvangen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.