Waterinfiltratie voor de weidevogels

Dankzij veel aandacht en een innovatieve plasdras weet familie Mulder jaarlijks vele weidevogels groot te brengen.

Laatst bijgewerkt:
Door waterinfiltratie met de waterput, zonnecollectoren en drainages heeft Mulder een plasdras gemaakt voor weidevogels. - Foto's: Fred Libochant

Door waterinfiltratie met de waterput, zonnecollectoren en drainages heeft Mulder een plasdras gemaakt voor weidevogels. - Foto's: Fred Libochant


Je kunt niet door het land lopen zonder een groep alarmerende zwarte sterns rond je hoofd. Op hun plankjes in de brede sloten brengen zij hun kuikens groot. Uitzonderlijk laat, door het late voorjaar. Eind juni hebben Hans, Linda en zoon Arjan Mulder de eerste snee gemaaid op de laatste percelen met weidevogels.“Zo heb ik het niet geleerd op school”, grapt Arjan, die op Aeres Hogeschool zit. Februari tot en met juni staat in het teken van de weidevogels. “We hebben hier inmiddels een mooie kolonie zitten”, zegt Hans bescheiden. De zwarte stern, tureluur, kievit, grutto, scholekster, kuifeend, krakeend en slobeend weten jaarlijks massaal de weg naar de gastvrije familie te vinden, die 150 melk- en kalfkoeien houdt in de Krimpenerwaard.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Vroeg en extensief beweiden

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Breukink
8 aug 2021

Ik denk ( weet het bijna zeker )dat julie bij de nieuwe verdeling van glb gelden de extra punten en dus de extra vergoeding wel binnen sleept .En als dat veel is volgen er meer .