Verkiezingen voorbij, banencaroussel in Brussel

topfuncties verdelen in Brussel

De functie van voorzitter van de Europese Commissie is opnieuw vergeven aan Ursula von der Leyen. Maar na de verkiezingen zijn er in Brussel veel meer banen te verdelen. – Foto: Europese Unie / Europees Parlement / Daina Le Lardic


Nu Ursula von der Leyen is gekozen als voorzitter van de Europese Commissie is het tijd om de andere banen te verdelen. Na de verkiezingen is het in Brussel altijd een hele banencaroussel waarbij alle functies met elkaar samenhangen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In het Europees Parlement is het altijd goed om op de plekken te letten waar de politici zitten. Dat zegt vaak iets over hun machtspositie. Opvallend is dat de man die op de derde plaats van de CDA-lijst stond, Jeroen Lenaers, vooraan zit. Dat betekent veel invloed, hij is dan ook vicevoorzitter van de grote en machtige christendemocratische EVP-fractie. Ook Mohamed Chahim (GroenLinks-PvdA) en Bas Eickhout, de voorman van de Groenen in het parlement hebben een plekje vooraan. En bij de liberalen is de invloed van D66-leider Gerben-Jan Gerbrandy zodanig gestegen dat hij op de voorste rijen mag zitten.

Van Green Deal naar Industrial Deal

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
22 jul 2024

Vrouw met baarmoeder of is dat niet noodzakelijk. En mag het ook een man zijn die zittend plast?