Vergelijking antibioticagebruik tussen landen is moeilijk


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Wageningen - Het veterinair antibioticagebruik tussen landen is moeilijk te vergelijken. Dat stellen onderzoekers van LEI Wageningen UR, de Technische Universiteit van Denmark en de Universiteit Utrecht in een publicatie in het wetenschappelijk tijdschrift 'Preventive Veterinary Medicine'.Volgens de onderzoekers kunnen zelfs de data tussen Nederland en Denemarken niet makkelijk vergeleken worden, zelfs als de landen een gelijksoortige demografie en varkenshouderij hebben.
De belangrijkste conclusie uit de publicatie is dat eenvoudige landenvergelijkingen, gebaseerd op totale verkoopcijfers, makkelijk leiden tot verkeerde interpretaties, vooral als het gebruik wordt uitgedrukt in “milligram per kilo”. Ook meer geavanceerde modelberekeningen, waarbij zo goed mogelijk rekening wordt gehouden met verschillen in doseringen en in samenstelling van de veestapels, leiden slechts tot een geringe verbetering.
De schattingen worden sterk beïnvloed door de samenstelling van de veestapel en blijven een zeer onbetrouwbare indicatie van de echte gebruiksverschillen. “Inzicht geven in de werkelijke verschillen tussen landen is alleen mogelijk als betrouwbare gegevens over het antibioticagebruik per diersoort beschikbaar zijn”, aldus de onderzoekers.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.