VanDrie Group breidt wei-activiteiten uit
De VanDrie Group breidt zijn zuivelactiviteiten verder uit door een joint venture met de Italiaanse kaasproducent Igor Gorgonzola. De samenwerking richt zich op de productie van wei-ingrediënten. De vraag naar deze ingrediënten zit flink in de lift.

Fabio Leonardi, CEO van Igor Gorgonzola, zet met Dolce Vita Proteins een strategische stap in groei en diversificatie van het familiebedrijf. Foto: ANP
De VanDrie Group is een strategische samenwerking aangegaan met het Italiaanse Igor Gorgonzola (Igor) voor de productie en verkoop van wei-ingrediënten. Samen spelen de twee familiebedrijven daarmee in op de wereldwijd groeiende vraag naar dit soort hoogwaardige zuivelingrediënten. Grote zuivelspelers als FrieslandCampina en Arla Foods zetten sterk in op de productie en verkoop van hoogwaardige wei-ingrediënten. Zo kondigde FrieslandCampina recent nog een investering van €90 miljoen aan om de productie van wei-ingrediënten op te voeren.
Ook VanDrie is al jaren actief op de markt voor wei-ingrediënten; in Italië via dochterbedrijf Serum Italia. Serum Italia verwerkt vloeibare wei van Italiaanse kaasmakers voor de productie van wei-ingrediënten voor humane consumptie. Daar komt nu een nieuwe joint venture bij. De internationale markt vraagt volgens Herman VanDrie, CEO van de VanDrie Group, steeds vaker om premium, traceerbare en duurzame eiwitten. Dat is waar de nieuw opgerichte joint venture volgens hem precies in voorziet.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









