‘Van voedsel naar kennisexport’

Nederland verliest terrein in landbouwproductie, terwijl kennisexport groeit. Zonder sterke sector hier komt die voorsprong onder druk te staan, stelt Vergaderboer.

De Heus haalt inmiddels driekwart van de omzet uit het buitenland. Foto: Johan Oppewal

De Heus haalt inmiddels driekwart van de omzet uit het buitenland. Foto: Johan Oppewal


Halvering van de veestapel en korte ketens. Dat wil de Randstedeling, die visioenen ziet van koeien met dartele kalfjes in de wei en boerinnen die de kippen voeren op het erf. Het plaatje uit oude boeken.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Die Randstedeling heeft meer invloed dan kennis van zaken. “Een grote mond en een leeg hoofd”, zei een collega laatst tegen mij en hij heeft gelijk. Terwijl wij in Nederland druk bezig zijn de landbouw als basis voor voedselzekerheid de nek om te draaien, nemen andere landen onze rol over. En daar slagen ze goed in. Geholpen door Nederlandse ondernemingen die de vleugels uitslaan naar die landen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Gebruiker D
9 apr

We zijn al te laat