Teatsealers effectief tegen vaarzenmastitis

Teatsealers worden breed gebruikt bij koeien, maar hebben ook een beschermende werking tegen uierinfecties bij hoogdrachtig jongvee. - Foto: Fotopersbureau Dijkstra

Teatsealers worden breed gebruikt bij koeien, maar hebben ook een beschermende werking tegen uierinfecties bij hoogdrachtig jongvee. - Foto: Fotopersbureau Dijkstra


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Inbrengen van teatsealers vóór eerste afkalving verlaagt kans op uierproblemen bij de start van de eerste lactatie.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Egbert Hoving
6 dec 2021

Ons is eerder geleerd dat je eerst een droogzetter en danteatsealer moest gebruiken.Het was een hulpmiddel om slotgat af te sluiten .Nu kan het eerste zonder vraag me af of die onderzoeken onafhankelijk zijn.Als je aan een speen pulkt of rotzooide heb je binnen 3 dagen uierontsteking.Vind nog altijd het is alles of niets en vaarzen pinken moet je afblijven.Bij problemen met pinken heb je meestal een sabbelaar er tussen die je te laat opmerkt of te lang hebt laten lopen .

wijnand Hogenkamp
6 dec 2021

Beste Vos, nee dat staat niet vermeld. Ik ben het met je eens dat je voorzichtig te werk moet gaan als je tot deze actie overgaat. Als er geen probleem is met vaarzenmastitis op je bedrijf zou ik er ook niet direct aan beginnen. Voor wie dat wel heeft, kan dit mogelijk bijdragen tot verbetering. Maar eigen veiligheid voorop inderdaad!

Vos
6 dec 2021

Is er ook onderzocht hoeveel hoger de kans op een bedrijfsongeval is. Je moet toch echt wel goed gesteld zijn met een kapbox of iets dergelijks, om dit op een veilige manier in te brengen.