Tarwe verkopen of wachten op prijsstijging: wat is wijs voor telers?

Telers met vrije tarwe hinken op twee gedachten. Nu verkopen omdat het aanbod zo groot is en prijzen verder kunnen dalen of wachten omdat de tarwe zo goedkoop is, terwijl onrust in de wereld kan leiden tot oplopende prijzen?

tarwe verkopen of wachten

De noteringen van tarwe stegen, maar de prijzen bleven laag. Foto: Dennis Beek


Het jaar begon voor Nederlandse telers van tarwe hoopvol. De noteringen stegen in week 3 op de vier Nederlandse beurzen. Emmeloord (LNCN) noteerde donderdag 15 januari €186,00 tot €188,00 voor 1 ton voertarwe. De week daarvoor was €184,00 tot €185,00.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Middenmeer ging woensdag 14 januari van €183,00 naar €184,00. Beurs Groningen noteerde voertarwe dinsdag op €189,00 per ton. Dat was €3,00 hoger dan de laatste notering van deze beurs in week 51 van vorig jaar. Ook de notering van gerst steeg en wel van €186 naar €190,00. De genoemde beurs liet weten dat de handel langzaam verliep en dat het prijsniveau met moeite gehandhaafd kon worden.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.