‘Sanering veehouderij: goede boeren moeten blijven’

Vergezicht op het noorden van Groningen. Onderaan de foto de kwelders van de Waddenzee. Afbeelding ter illustratie. Foto: Mark Pasveer
Nee, ik heb het niet over de kwaliteit van boeren. Die vinden allemaal dat ze het goed doen. Dat kan ook best zo zijn binnen de mogelijkheden van hun bedrijf. Het gaat mij om de boeren die de komende tijd stoppen of blijven. “Voorkom dat de verkeerde boeren op de Veluwe stoppen”, zegt Jan-Pieter van de Schans, wethouder Landbouw en Natuur in de gemeente Ede.
Ware woorden van deze CDA- wethouder. Beter dan het krampachtig worstelen van de bewindslieden van BBB op het ministerie van Landbouw. Negen maanden het roer in handen en geen enkel teken van nieuw leven in de stikstofdiscussie. De onmacht ten top. Terwijl de boeren, die door willen gaan, zitten te springen om duidelijkheid. Daar klaagt wethouder Van de Schans van Ede terecht over: “Er zijn alleen brede stoppersregelingen waar alle boeren gebruik van kunnen maken.”
Juist de boeren die moeten blijven, gaan stoppen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









