Melk- en voerrobots leveren boeren meer rendement op
Automatiseren van melken en voeren blijft toenemen, met name door het gebrek aan arbeid in de agrarische sector en de behoefte aan bedrijfsoptimalisatie met meer data. Ook omdat robots beter renderen dan conventionele systemen. Vooral voerrobots verhogen het rendement aanzienlijk door een hogere voerefficiëntie.

In 2018 bracht Trioliet de WB2 300 accurobot op de markt. Deze is te koop vanaf €200.000. Voor deze robot is veel animo bij bedrijven tot 150 koeien. De robot is goed inzetbaar op bedrijven met veel verschillende voergangen. Foto: Trioliet
Het is een kwestie van tijd voordat het gros van de veehouders met melkrobots melkt. De adoptie van automatisch melken is in Nederland erg hoog. Veehouders met een melkstal kiezen in 85% tot 90% van de gevallen voor een automatisch melksysteem als ze investeren in een nieuw systeem.
“Daarnaast groeit ook de vervangingsmarkt. Ingeruilde robots die nog een ronde mee kunnen, vinden via het Lely Pre-Owned programma vaak snel een nieuw baasje”, zegt Wybren Jongbloed van Lely. “Veehouders vervangen robots ouder dan twintig jaar door een jonger model. Zo’n 15% van de robots die wij verkopen is dan ook een gebruikte robot.”
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









