Provincie Drenthe komt met vervolg op ‘Duurzaam Boeren Drenthe’

Provincie Drenthe gaat melkveehouders voor nog eens twee jaar stimuleren om te verduurzamen door middel van doelsturing. Hiervoor is €7,8 miljoen beschikbaar gesteld in een subsidieregeling waar 600 melkveehouders aan deel kunnen nemen.

Foto: Mark Pasveer

Foto: Mark Pasveer


Doelsturing is een centrale pijler van de Drentse landbouwkoers en houdt in dat boeren een vergoeding ontvangen voor het realiseren van doelen die gekoppeld zijn aan de opgaven voor klimaat, water, bodem, nutriënten en biodiversiteit.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De subsidie is een vervolg op de eerdere projecten en is bedoeld om melkveehouders te stimuleren hun bedrijfsvoering te verduurzamen. Opgaven voor het landelijk gebied, bijvoorbeeld voor stikstof, worden hierin vertaald naar concrete doelen. Boeren kunnen vervolgens zelf sturen op deze doelen door maatregelen te nemen die het meest effectief zijn voor hun situatie. Worden doelen gehaald, dan ontvangen ze hiervoor een vergoeding. De gedachte achter doelsturing, is dat de opgaven sneller en beter worden gehaald.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.